INFORMÁCIE O SPRIEVODNOM PROGRAME - EXKURZIÁCH

Exkurzia 1 - Komárno

- odchod – Nitra 7,30 hod., ŠD A. Bernoláka

- návšteva najväčšieho obranného komplexu v strednej Európe. 22. februára 1440 sa v pevnosti narodil kráľ Ladislav V. Pevnostný systém je nominovaný do zoznamu Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO (Bastión V. a Bastión VI., Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , www.pevnost-komarno.tym.sk).

- návšteva nádvoria Európy – architektonický výraz Nádvorie Európy tvorí 44 budov v štylizovanej forme jednotlivých európskych krajín, pozostávajúce z obytnej, obchodnej, kultúrno - spoločenskej a hotelovej časti.

- prehliadka námestia generála Klapku

- obed

- návšteva Univerzity J. Selyeho, v historických budovách mesta Komárna

- predpokladaný príchod do Nitry – 15,00 hod.

- poplatok za exkurziu = 20 Eur. Poplatok zahŕňa všetky náklady na exkurziu vrátane obeda a občerstvenia.

 

Exkurzia 2 - Topoľčianky

- odchod – Nitra 8,00 hod., ŠD A. Bernoláka

- návšteva Národného žrebčína š. p. (www.nztopolcianky.sk/ ): Predvedenie predstaviteľa plemien Lipican, Shagya-arab, Hucul, Slovenský teplokrvník na ruke v zootechnickom postoji, v kroku a v kluse; predvedenie kráľovského lipicana Alžbety II.: Maestoso XIV. Timrava na ruke v zootechnickom postoji, v kroku a v kluse, možnosť fotografovania.

- prehliadka Zámku Topoľčianky (www.zamok-topolcianky.sk)

- obed

- degustácia vzoriek vín - Vinárske závody Topoľčianky (www.vinotop.sk/pages/sk/aktuality.php)

- predpokladaný príchod do Nitry – 15,00 hod.

- poplatok za exkurziu = 35 Eur. Poplatok zahŕňa všetky náklady na exkurziu vrátane obeda a občerstvenia.

 

Náklady na exkurziu v 3. deň konferencie si hradí každý účastník podľa výberu exkurzie v hotovosti, pri registrácii v 1. deň konferencie. Počet účastníkov je obmedzený (Komárno max. 45 účastníkov, Topoľčianky – max. 50). Prednosť majú účastníci ktorí sa v elektronickej záväznej prihláške prihlásia skôr. Aktuálny počet prihlásených účastníkov resp. voľných miest bude uvedený na web stránke.